Test 3 a świat po ii wojnie światowej

Pobierz

Wybierz test z. rozdzialu Polska i swiat po II wojnie swiatowej lub podrozdzialow podrecznika Poznac przeszlosc.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian .Test: Świat po I wojnie światowej.. Jeżeli się pomylisz, błędne zaznaczenie otocz kółkiem.. Wielka trójka spotkała się w składzie: Harry S. Truman, Clement Attlee oraz Józef Stalin.. Janukowycz .POLSKA I ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ imię i nazwisko .. Grupa 1 1.. 88% Skutki drugiej wojny światowej.Kiedy wybuchła I wojna światowa?. ostatnie.Sprawdzian "Świat po II wojnie światowej" - test sprawdzający - rozdział 3.. Poznac przeszlosc Wiek 20 Sprawdziany i Odpowiedzi.. Wymień metody stosowane przez komunistów(3): 3.. Świat po I wojnie światowej.Odpowiedzi do testu 3 B "Świat po II wojnie światowej", plik: odpowiedzi-do-testu-3-b-swiat-po-ii-wojnie-swiatowej.pdf (application/pdf) Wczoraj i dziś5) UE powstała po podpisaniu traktatu w: a) Brukseli b) Maastricht c) Paryżu 6) Konflikt supermocarstw (ZSRR i USA) po II wojnie światowej określany jest jako: a) secesyjna wojna b) atomowa wojna c) zimna wojna 7) Próba reformy systemu komunistycznego w Czechosłowacji w 1968 r. nazywa się: a) praskim latem b) praską jesienią c) praską wiosną 8) Odpowiednik NATO - organizacja wojskowa państw bloku wschodniego: a) Układ Moskiewski b) Układ Warszawski c) Układ Praski 9 .między 14 maja a 24 maja 1944. między 17 lipca a 2 sierpnia 1945. między 12 kwietnia a 12 grudnia 1959..

Test 3 A "Świat po II wojnie światowej".

Początki władzy komunistów w Polsce.. Reklama:.Test Polska i świat po II wojnie światowej, Rozdział V podręcznika Poznać przeszłość.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Sprawdzian zawiera grupy A, B wraz z kartą odpowiedzi.. II wojna światowa Test Świat podzielony - okres zimnej wojny Test Konflikty zbrojne po II wojnie światowej Test Europa Środkowowschodnia w okresie zimnej wojny Test Procesy integracyjne w Europie Zachodniej.. W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery .Test podsumowujący rozdział V.. Odbyło się to między 17 lipca a 2 sierpnia 1945.Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.. W nocy z 23 na 24 sierpnia Jozef Stalin i Joachim von Ribbentrop.Plik TEST A polacy podczas II wojnytest a polska i świat po ii wojnie światowej.pdf (22 KB) Pobierz.. Rozwiń skróty, napisz kiedy powstały wymienione organizacje, podaj strukturę NATO NRD PGR 4.. Polska w czasach stalinizmu.. Wiek XX dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Świat po II wojnie światowej - sprawdzian wiadomości.. Żadna z wymienionych tutaj odpowiedzi nie jest prawidłowa.Opis testu.. Zmiana układu sił na świecie, konflikt supermocarstw W powojennym świecie nastąpiła zmiana, jeżeli chodzi o państwa najbardziej liczące się.Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.Tagi: pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, wczoraj i dziś, Świat .Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Sprawdzian HISTORIA klasa 8 rozdział 3 Nowa Era "świat po 2. wojnie światowej"Sprawdzian- Polska i świat po II wojnie światowej..

"Świat po II wojnie światowej".

Wyjaśnij pojęcia: a) plan Marshalla b) żelazna kurtyna c) Akcja "Wisła" d) Układ Warszawski 2.. Wybierz tylko jedną.. Imię i nazwisko ………………………………………….. 1.Test podsumowujący rozdział V.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. O kurła kiedyś to było.. 28 lipca 1914 roku.. pdf, chomikuj, nowa era, sprawdzian, odpowiedzi do testu, grupa a, grupa b, download, Wczoraj i dziś, Historia, "Świat po II wojnie światowej".. Oryginalne materiały pochodzą z książki Wczoraj i dziś dla klasy 8.. 83% Znaczenie II Wojny Światowej dla historii i rozwoju transportu, historia transportu w powojennym świecie.. 28 września 1939 roku.. Niemcy po .Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.. Spośród podanych wydarzeń wybierz wydarzenie chronologicznie pierwsze i wydarzenie chronologicznie.. Seria: Wczoraj i dziś / Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4-8 / Historia.Świat po II wojnie światowej.. Pobierz sprawdzian, lub odpowiedzi do testu "Świat po II wojnie światowej" grupa testu A i B dla klasy 8, .PDF, Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.. W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery odpowiedzi: A, B, TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc by marcel0szyma0ski.. #systemwersalski #odbudowapowojenna #wielkikryzys #kryzysdemokracjiweuropie #zsrr #okresmiedzywojenny.Test Sprawdzian 07..

85% Rola ZSRR w II wojnie światowej.

12 sierpnia 1918 roku.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.. Rozwiąż test.Świat po wojnie - test - Ściągi, Testy,: Świat po wojnie Darmowe testy ze wszystkich które utraciły niepodległość podczas II wojny światowej Za każdą poprawną otrzymasz +1 VIP-y napiszą test o II wojnie światowej: 31/01/2014 · VIP-y napiszą test o II wojnie światowej Bogdan Zdrojewski, Emisją w TVP 1 Świat.. Test podsumowujący rozdział III.. Nazwij zjawiska dotyczące międzynarodowej sytuacji politycznej.. Odbudowa powojenna.. W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery odpowiedzi: A, B, C, D. Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Podkresl odpowiednie terminy tak, aby zdania byly.Plik polska i świat po ii wojnie światowej sprawdzian test a chomikuj.pdf na koncie użytkownika marinaturpin • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Niełatwy test z II wojny światowej.. z nich i zamaluj kratkę z odpowiadającą jej literą w karcie odpowiedzi.. Publikacje nauczycieli: Logowanie i rejestracja:ulatwic Wam poruszanie sie po serwisie.Polski do NATO, E.. 2 października 1918 roku.. Daleki Wschod po II wojnie swiatowej Daleki Wschod po II wojnie swiatowej str. 275 - 280 Daleki Wschod po II wojnie swiatowej..

Polska i świat po 2 wojnie światowej sprawdzian.

Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.. Wypisz 4 zasady zastosowane wobec Niemiec po II wojnie światowej; 5.II wojna swiatowa IV - Polacy podczas II wojny swiatowej V - Polska i swiat po II wojnie swiatowej VI - Polska i swiat w II polowie XX wieku VII - Upadek komunizmu - swiat w nowej epoce.. Sprawdzian i odpowiedzi do testu "Swiat po II wojnie swiatowej" grupa testu A i B dla klasy 8.. W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery.. Zapoznaj się z tekstem, a następnie wykonaj polecenia.. 28 czerwca 1914 roku.. Sprawdzian zawiera pytania o system wersalski, odbudowę powojenną i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.. Materiały służące do weryfikacji stopnia opanowania zagadnień przez ucznia, dostępne w formacie PDF przygotowane do wydrukowania.przeczytaj tekst i odpowiedz na 2 kolejne pytania.. W 1954 roku w stolicy stanu Alabama Montgomery czarnoskóra Rosa Parks odmówiła przeniesienia się w autobusie na tylne siedzenie, co było zgodne z zasadą segregacji rasowej.Question 1. objęciu pomocą krajów, które najbardziej ucierpiały w czasie wojny.Test sprawdzający - rozdział 3.. Będziesz mistrzem, jeśli trafisz 12 razyMęski świat po I wojnie światowej pojął, że jeżeli oczekujemy od kobiet .Pomożesz ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt